Sir Karl Raimund Popper (1902–1994): verschil tussen versies

Geen bewerkingssamenvatting
Geen bewerkingssamenvatting
 
(4 tussenliggende versies door dezelfde gebruiker niet weergegeven)
Regel 4: Regel 4:
|geboortedatum=28-07-1902
|geboortedatum=28-07-1902
|overlijdensdatum=17-09-1994
|overlijdensdatum=17-09-1994
|googlemap={{#tag:easyview|{{i1}}kmz/filosofie/Sir_Karl_Raimund_Popper.kmz|type=map|height=270}}
|googlemap={{#tag:easyview|Sir_Karl_Raimund_Popper_(1902–1994).kml|type=map|lat=49.301376|lon=7.610351|zoom=3|height=270}}
|link=Sir Karl Raimund Popper (1902–1994):link
|link=Sir Karl Raimund Popper (1902–1994):link
|semantic:aan=true
|semantic:aan=true
Regel 10: Regel 10:
|semantic:naam=Popper, Sir Karl Raimund (1902–1994)
|semantic:naam=Popper, Sir Karl Raimund (1902–1994)
|semantic:achternaam=Popper
|semantic:achternaam=Popper
|semantic:image=https://imsr.webemotion.nl/i/dgZLkmKt.jpg
|semantic:image={{imsr}}dgZLkmKt.jpg
|semantic:cursus=Eigentijdse filosofie
|semantic:cursus=Eigentijdse filosofie
}}{{sys:back|page=Filosofie}}
}}{{sys:back|page=Filosofie}}
Regel 23: Regel 23:
::{{#tag:easyview|Ym9saQnwd1A|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 1|head=[https://www.youtube.com/watch?v=Ym9saQnwd1A Karl Popper over Relativisme en Dogmatisme 1]|des=De Menselijke kennis en haar vijanden. Karl Popper over relativisme en dogmatisme.|ref=Video afkomstig van [https://www.youtube.com/channel/UCShFmcKkvTSCLzcYivrQV2w Koen Van Roy]}}
::{{#tag:easyview|Ym9saQnwd1A|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 1|head=[https://www.youtube.com/watch?v=Ym9saQnwd1A Karl Popper over Relativisme en Dogmatisme 1]|des=De Menselijke kennis en haar vijanden. Karl Popper over relativisme en dogmatisme.|ref=Video afkomstig van [https://www.youtube.com/channel/UCShFmcKkvTSCLzcYivrQV2w Koen Van Roy]}}
::{{#tag:easyview|kdHdTrzrihU|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 2|head=[https://www.youtube.com/watch?v=kdHdTrzrihU Karl Popper over Relativisme en Dogmatisme 2]|des=De Menselijke kennis en haar vijanden. Karl Popper over relativisme en dogmatisme.|ref=Video afkomstig van [https://www.youtube.com/channel/UCShFmcKkvTSCLzcYivrQV2w Koen Van Roy]}}
::{{#tag:easyview|kdHdTrzrihU|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 2|head=[https://www.youtube.com/watch?v=kdHdTrzrihU Karl Popper over Relativisme en Dogmatisme 2]|des=De Menselijke kennis en haar vijanden. Karl Popper over relativisme en dogmatisme.|ref=Video afkomstig van [https://www.youtube.com/channel/UCShFmcKkvTSCLzcYivrQV2w Koen Van Roy]}}
:1990? - Philosophie {{sys:w:lang:de}}
::{{#tag:easyview|aR12XS2Cal8|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 1|head=[https://www.youtube.com/watch?v=aR12XS2Cal8 Philosophie Sir Karl Raimund Popper 1 (5)]|des=Film von Uwe Zimmermann<br>Sir Karl Raimund Popper war ein österreichisch-britischer Philosoph, der mit seinen Arbeiten zu Erkenntnis- und Wissenschaftstheorie, zur Sozial- und Geschichtsphilosophie sowie zur politischen Philosophie den kritischen Rationalismus begründete|ref=Video afkomstig van [http://www.youtube.com/user/methodmanu methodmanu]}}
::{{#tag:easyview|DQ2MTOAEKXE|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 2|head=[https://www.youtube.com/watch?v=DQ2MTOAEKXE Philosophie Sir Karl Raimund Popper 2 (5)]|des=Film von Uwe Zimmermann<br>Sir Karl Raimund Popper war ein österreichisch-britischer Philosoph, der mit seinen Arbeiten zu Erkenntnis- und Wissenschaftstheorie, zur Sozial- und Geschichtsphilosophie sowie zur politischen Philosophie den kritischen Rationalismus begründete|ref=Video afkomstig van [http://www.youtube.com/user/methodmanu methodmanu]}}
::{{#tag:easyview|t8oKES4NgSc|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 3|head=[https://www.youtube.com/watch?v=t8oKES4NgSc Philosophie Sir Karl Raimund Popper 3 (5)]|des=Film von Uwe Zimmermann<br>Sir Karl Raimund Popper war ein österreichisch-britischer Philosoph, der mit seinen Arbeiten zu Erkenntnis- und Wissenschaftstheorie, zur Sozial- und Geschichtsphilosophie sowie zur politischen Philosophie den kritischen Rationalismus begründete|ref=Video afkomstig van [http://www.youtube.com/user/methodmanu methodmanu]}}
::{{#tag:easyview|EyaFCwCql0c|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 4|head=[https://www.youtube.com/watch?v=EyaFCwCql0c Philosophie Sir Karl Raimund Popper 4 (5)]|des=Film von Uwe Zimmermann<br>Sir Karl Raimund Popper war ein österreichisch-britischer Philosoph, der mit seinen Arbeiten zu Erkenntnis- und Wissenschaftstheorie, zur Sozial- und Geschichtsphilosophie sowie zur politischen Philosophie den kritischen Rationalismus begründete|ref=Video afkomstig van [http://www.youtube.com/user/methodmanu methodmanu]}}
::{{#tag:easyview|gl7bJxu6fmU|type=youtube|thumbnail={{i1}}icon/Media/video.png Deel 5|head=[https://www.youtube.com/watch?v=gl7bJxu6fmU Philosophie Sir Karl Raimund Popper 5 (5)]|des=Film von Uwe Zimmermann<br>Sir Karl Raimund Popper war ein österreichisch-britischer Philosoph, der mit seinen Arbeiten zu Erkenntnis- und Wissenschaftstheorie, zur Sozial- und Geschichtsphilosophie sowie zur politischen Philosophie den kritischen Rationalismus begründete|ref=Video afkomstig van [http://www.youtube.com/user/methodmanu methodmanu]}}
|size=18
|size=18
}}{{sys:dictionary|category={{sys:titlepart}} }}
}}{{sys:dictionary|category={{sys:titlepart}} }}
{{sys:head:description}}
{| {{sys:table:class}}
|[[{{sys:w:nl}}logisch-positivisme|Logisch-positivisme]]
|Na [[{{sys:w:nl}}Rudolf Carnap|Rudolf Carnap]] wel '''logisch empirisme''' genoemd. Wijsgerig stelsel dat alleen aanvaardt wat zintuiglijk waargenomen en vastgesteld kan worden en verwerpt de non-empirische uitspraken gemaakt door de [[{{sys:w:nl}}metafysica|metafysica]], de [[{{sys:w:nl}}theologie|theologie]] en de [[{{sys:w:nl}}ethiek|ethiek]].<ref name="w">{{Sys:ref:wikipedia:text}}</ref>
|-
|[[{{sys:w:nl}}demarcatiecriterium|demarcatiecriterium]]
|Onderschied('demarcatie') tussen echte wetenschap en pseudowetenschap<ref name="f">Informatie afkomstig van het boek ''eigentijdse filosofie''</ref>
|-
|[[{{sys:w:nl}}Verificatiebeginsel|Verificatie]]
|Volgens dit beginsel is het zinvol zegbare beperkt tot dat wat [[{{sys:w:nl}}Empirisme|empirisch]] (uit ervaring) te verifiëren is. Een theorie die niet tot de onmiddellijke [[{{sys:w:nl}}zintuiglijke indrukken|zintuiglijke indrukken]] (sense data) kan worden herleid, is derhalve zinloos. Immers, wij kunnen nooit weten of ze waar is of niet. De wetenschap wordt door dit beginsel beperkt tot natuurwetenschappen, wiskunde en logica. <ref name="w"></ref>
|-
|[[{{sys:w:nl}}Falsificatie|Falsificatie]]
|Als het mogelijk is een [[{{sys:w:nl}}experiment|experiment]] uit te voeren, waarvoor geldt dat voorafgaand aan het uitvoeren van het experiment exact aan te geven valt, bij welke uitkomst van het experiment er aanleiding zou bestaan om de geldigheid van de theorie te verwerpen.<ref name="w"></ref>
|}
{{sys:ref:reference}}
[[Categorie:Filosoof]]
[[Categorie:Filosoof]]
[[Categorie:Selectie]]
[[Categorie:Filosoof:Overleden]]
[[Categorie: Wetenschapsfilosofie]]
[[Categorie: Wetenschapsfilosofie]]

Huidige versie van 19 dec 2025 om 17:19

Sir Karl Raimund Popper
Externe links
Geo
Semantic data
Filosoof Sir Karl Raimund Popper (1902–1994)
Naam Popper, Sir Karl Raimund (1902–1994)
Achternaam Popper
Letter P
Image
dgZLkmKt.jpg
Geboortedatum 28-07-1902
Overlijdensdatum 17-09-1994
Filosofie cursus Eigentijdse filosofie

Terug naar Filosofie